دسته: آباژور

راهنمایی خرید آباژور

بسیاری از افراد برای تغییر دکوراسیون خود اقدام به خرید آباژور می کنند. آباژور های وسیله های تزیینی قابل جابجایی هستند که با توجه به جایگاه آن ها در منزل باید خریداری شوند. ما به طور کلی دو نوع آباژور داریم که شامل ایستاده و رو میزی، می باشند. آباژور ایستاده معمولا در گوشه  اتاق پذیرایی قرار می گیرد و آباژور رومیزی بیشتر در کنار تخت ها در اتاق خواب و  یا در کنار مبل ها روی میز قرار می گیرد. خرید این دو نوع بر اساس رنگ دکوراسیون ،جنس دکوراسیون، انتخاب می شود. به بررسی این دیگر ویژگی ها می پردازیم .

هماهمنگی آباژور با میز

آباژور رو میزی باید به این مورد بسیار دقت کرد. میزی که روی آن قرار می گیرد باید هم شکل با کلاهک آباژور باشد به عنوان مثال اگر سطح میز گرد می باشد بهتر است نوع کلاهک نیز گرد باشد. و یا اگر سطح میز مربعی می باشد کلاهک نیز مربعی باشد این تناسب باعث جلوه بهتر و بیشتر می شود. اندازه کلاهک اندازه استانداری ندارد و می تواند کوچک و یا بزرگ باشد.

نوع سبک آباژور

تمام وسیله های تزیینی  به سه دسته فانتزی، مدرن، کلاسیک تقسیم بندی می شوند که افراد با توجه به سلیقه خود آن ها را خریداری می کنند. اگر منزل شما دکوراسیون کاملا کلاسیک دارد شما باید یک آباژوری با مدل کلاسیک تهیه کنید. مدل کلاسیک آباژور ها از پایه های چوبی و یا فلزی با منبت کاری زیبا ساخته شده اند که می تواند زیبایی بیشتری را به شما بدهد. آباژورهای فانتزی بیشتر کلاهک آن ها رنگا رنگ و دارای ترکیب رنگی مختلفی می باشد و معمولا دارای پایه های از جنس فلز استیل دارند. و بیشتر در ادارات و سالن های کنفرانس از آن ها استفاده می شود. مدل مدرن آن که بیشتر طرفداران را به خود اختصاص می دهد نیز ترکیبی از فلز دارد و بسیار ساده و زیبا طراحی شده است که به راحتی با هر نوع ترکیب رنگی ست می شود.

نمایش یک نتیجه

مرتب سازی بر اساس:
مرتب سازی بر اساس:
مشاهده: